Florence Motor Speedway – The New Florence Motor Speedway – Hlavní cíl závodníků z celé země

Heady udržel Labonteho a vyhrál SMART Mod ve Florence

TIMMONSVILLE, SC (20. března) – Šestnáctiletý Caleb Heady udržel v závěru závodu nápor člena Síně slávy NASCAR Bobbyho Labonteho a v sobotu odpoledne na Florence Motor Speedway poprvé v kariéře vyhrál SMART Modified.

Heady byl nejrychlejší v kvalifikaci s kolem o rychlosti 85,684 mil za hodinu, ale po přerozdělení startovních čísel startoval jako sedmý. Jeremy Gerstner a Jason Myers se posunuli do první řady, přičemž Gerstner se při spuštění zelené vlajky ujal vedení. Ve 27. kole se Heady probojoval přes pole a ujal se vedení. První varování odpoledne se objevilo ve 42. kole, kdy se Dennis Holdren ve čtvrté zatáčce roztočil.

Heady a většina vedoucích jezdců se v té době rozhodli pro zastávky v boxech, zatímco Gary Putnam a Burt Myers se rozhodli zůstat mimo trať. Myers převzal vedení od Putnama v 53. kole, ale Heady se o tři kola později přesunul zpět před Myerse a vedl. Po varování 12 kol před koncem, kdy se ve čtvrté zatáčce otočil John Smith, se Myers a Putnam zastavili v boxech. Při následném restartu se Brody Jones dostal do tvrdého kontaktu s vnější stěnou, když se Myers vracel zpět do závodu.

V posledních kolech Heady nadále vedl, ale Labonte jeho náskok neustále snižoval. V cíli Heady převzal šachovnicovou vlajku jen o délku vozu před Labontem, následován Brianem Loftinem, Putnamem a Myersem. Desítku nejlepších uzavírali Smith, Brandon Ward, J. Myers, Holdren a Tim Brown.

Matt Cox předstihl Zacka Miracla, který se postavil na startovní čáru, a získal své druhé vítězství v řadě v týdenní sérii NASCAR Advance Auto Parts Late Model Stock. První pětku uzavřeli Ryan Millington, Janson Marchbanks a Casey Kelley.

Shae Lane z Greeleyville, SC, porazil Archieho Adamse, Jr. a zvítězil v hlavním závodě Chargers na 40 kol. Třetí skončil Chris Grainger, následovaný Jamesem Steversonem a Daveym Hatchellem.

Veterán Strom Altman ve 13. kole předjel Codyho Kelleyho, který se postavil na startovní rošt, a po zbytek cesty vedl, aby si připsal své druhé letošní vítězství v SuperTrucku. Za Altmanem a Kelleym se v cíli umístili Jody Measamer, Lucas Williams a Ben Watford.

Po několika téměř nehodách vedl AJ Sanders každé kolo a zvítězil v kategorii Mini Stock. Pětici nejlepších doplnili Kevin Jackson, Mike Stafford, Bobby Taylor Jr. a Levi Holt.

Další závod na Florence Motor Speedway se uskuteční v sobotu 3. dubna odpoledne, kdy se představí týdenní série NASCAR Advance Auto Parts Late Model Stocks, Chargers, SuperTrucks, Mini Stocks a premiéra nové divize Thunder & Lightening. Nezapomeňte „lajkovat“ Florence Motor Speedway na Facebooku, sledovat @FlorenceMSpdwy na Twitteru, abyste měli přehled o veškerém dění v roce 2021, navštivte fmspeedway.com. nebo sledujte veškeré dění každý týden živě na fmspeedway.tv.