Hány NBA-bajnokságot nyert LeBron James?

A sztárcsatár LeBron James olyan fényes NBA-karriert futott be, amely alapján első helyen kerülhet be a Hall of Famerbe. James mindent elért ezen a szakaszon, hogy továbbra is lenyűgöző bravúrokat tesz hozzá. Ahogy a 2020-as NBA-döntő felé tart az LA Lakersszel, felmerül a kérdés, hogy hány NBA-címet nyert.

LeBron James illusztris NBA-karrierje

RELATED: Veszélyben van Lebron James ragyogó karrierjének megkoronázása

Lebron James 17. szezonjában tovább gyarapította lenyűgöző NBA-életrajzát, amellyel nagy magasságokba jutott.

James vitathatatlanul a leghíresebb középiskolás kosárlabdázóként túlszárnyalta a vele szemben támasztott magas szintű elvárásokat. Olyan karriert futott be, amellyel az egyik legnagyobb NBA-játékosként érdemelte ki az elismerést. Ez odáig fajult, hogy sokan Michael Jordan, Kareem Abdul-Jabbar, Magic Johnson, Wilt Chamberlain, Kobe Bryant és Bill Russell mellé sorolták őt a GOAT beszélgetésbe.

A 35 éves játékos pályafutása utolsó szakaszában is megtartotta elit játékát, ami az NBA bajnoki címekért folytatott versenyben tartotta. Ezt szem előtt tartva felhozza James önéletrajzát, ha bajnoki címekről van szó.

LeBron James három NBA-címet nyert

RELATED: LeBron James most mondta ki az igazságot, amit a Lakers-szurkolók szeretnek hallani

Az elmúlt évtizedben LeBron James óriási sikereket ért el, hiszen az NBA-döntő az ő nevéhez fűződik.

A Lakers 2020-as NBA-döntőbe jutása biztosította számára karrierje 10. szereplését a ligában töltött 17 éve alatt. Ebbe beletartozik, hogy az előző 10 szezonból kilencben ott volt ezen a színpadon, a tavalyi év volt az egyetlen hiányzása. Ez azonban nem jelentett óriási sikert a Larry O’Brien-trófea hazahozatalában, mivel pályafutása során háromszor szerezte meg azt.

James a Heatnél töltött négyéves pályafutása második és harmadik évében nyert két bajnoki címet, ami mindkét szezonban egy-egy NBA-döntős szereplést jelentett. A harmadik bajnoki címét a Cavaliersnél töltött második időszakában szerezte, amikor segített csapatának, hogy 2016-ban az első franchise legyen, amely 3-1-es sorozatbeli hátrányból fordított az NBA-döntőben.

A harmadik bajnoki cím jelentősége abból adódik, hogy ez volt a szervezet első bajnoki címe, és megszakította a clevelandi profi sport öt évtizedes címvesztését. James a negyedik NBA-címére hajt, és az elsőre a Lakersszel.

Negyedik NBA-címére hajt

RELATED: Pat Riley “nagyon dühös” volt, amikor LeBron James elhagyta a Heatet, azt mondta: “Ez személyes ügy volt”

Lebron Jamesnek nem kevesebb, mint egy erős rájátszás volt a rájátszásban, hiszen segített a Lakerst a 2020-as NBA-döntőbe vezetni.

A rájátszás első három fordulójának mindegyikén öt meccsen jutott túl a Lakers. James megpecsételte a Lakers bejutását az NBA-döntőbe, miután a Denver Nuggets elleni nyugati konferenciadöntő 5. mérkőzésén történelmi tripla-dupla teljesítményt nyújtott. A Hall of Famer James Worthy mellett ő az egyetlen játékos, aki legalább 35 pontos és 15 lepattanós tripla-duplát jegyzett a rájátszásban.

A kihívás elég kemény az NBA-döntőben a kiegyensúlyozott Miami Heat csapata ellen. A Miami a rájátszás során végigsiklott a mély játékoskeretük mögött, amelynek élén a sztárirányító Jimmy Butler és a magasember Bam Adebayo áll. A Heat olyan tehetségtöbblettel rendelkezik az egész palettán, amely sok egyedi kihívás elé állíthatja a Lakerst.

A Lakers talán a sorozat fogadási favoritjaként van megjelölve, de ez semmiképpen sem lesz könnyű feladat. Mindez egy rendkívül szórakoztató NBA döntő párharcot vetít előre.