Gene Steratore

National Football LeagueEdit

Steratore przejął na krótko funkcję sędziego podczas meczu sezonu zasadniczego 28 grudnia 2003 r. pomiędzy Carolina Panthers i New York Giants po tym, jak Bernie Kukar, szef załogi, został ranny podczas gry, w której został uderzony w plecy przez Giants’ Clarence LeBlanc po zablokowanym puncie.

Steratore pracował jego pierwszy NFL playoff gra jako sędzia między Arizona Cardinals i Carolina Panthers na 10 stycznia 2009, w Bank of America Stadium w Charlotte, North Carolina. Dokładnie rok później, on sędziował Baltimore Ravens „33-14 zwycięstwo nad New England Patriots w American Football Conference (AFC) Wild Card gry na Gillette Stadium w Foxborough, Massachusetts.

Steratore był zaangażowany w kontrowersyjną natychmiastowe wezwanie replay podczas tygodnia 1 sezonu 2010 NFL między Detroit Lions i Chicago Bears na Soldier Field w Chicago. Późno w czwartej kwarcie, odbiornik Lions Calvin Johnson złapał to, co pierwotnie zostało uznane za zwycięskie przyłożenie dla Detroit. Po tym, jak Steratore porozumiał się z urzędnikami, unieważnił zgłoszenie do niekompletnego podania, orzekając, że Johnson stracił kontrolę nad piłką podczas upadku na ziemię, zanim „zakończył proces zakończenia połowu”. Steratore był wspierany przez NFL i popierany przez jej byłego wiceprezesa ds. sędziowania, Mike’a Pereirę. Zasada ta od tego czasu została określona jako „Calvin Johnson rule”.

Steratore został wybrany jako pierwszy sędzia do officiate gry po 2012 NFL lockout sędziów na wrzesień 27, 2012, czwartek-noc konkurs między Cleveland Browns i Baltimore Ravens. Baltimore tłum dopingował Steratore i jego załogi, jak weszli na pole.

Steratore został nazwany jako sędzia dla NFC Championship gry na 19 stycznia 2014, między Seattle Seahawks i San Francisco 49ers.

Steratore był sędzią podczas NFC dywizji playoff gra między Dallas Cowboys i Green Bay Packers na 11 stycznia 2015, kiedy czwarta kwarta, czwarta-down połowu przez Cowboys szeroki odbiornik Dez Bryant został unieważniony przy użyciu „Calvin Johnson zasady”. Packers zakwestionował wezwanie i po rewizji ustalono, że piłka dotknęła ziemi, zanim Bryant ukończył catch.

W grze 17 grudnia 2017 r. między Dallas Cowboys i Oakland Raiders, Steratore podjął kontrowersyjny krok polegający na zatrudnieniu karty indeksowej zwykle używanej do rejestrowania kar, aby pomóc mu w ustaleniu, czy Cowboys wykonali linię do zdobycia dla pierwszej połowy. Jego orzeczenie, że to zrobili, pozwoliło Dallas kopnąć późno bramkę w ich 20-17 zwycięstwo.

Steratore był sędzią dla Super Bowl LII.