Dave Stieb

Urodzony w Santa Ana, California, Dave Andrew Stieb grał dla Toronto Blue Jays od 1979 do 1992 roku i ponownie w 1998 roku. W dniu 2 września 1990 roku, on pitched pierwszy (i, jak dotąd, tylko) no-hitter w historii Blue Jays, pokonując Cleveland Indians 3-0. Wcześniej, Stieb miał no-hittery przerwane przy dwóch outach i dwóch strike’ach w dolnej części dziewiątej rundy w dwóch kolejnych startach w 1988 roku. W 1989 roku miał potencjalnie doskonały mecz, który został przerwany przez dwa outy w dziewiątej rundzie. Po znakomitym sezonie 1990, seria kontuzji barku i pleców na początku sezonu 1991 zakończyła jego efektywne lata gry na boisku, czego kulminacją był sezon 1992, w którym miał 4-6 punktów i został zwolniony. W 1993 roku rozegrał cztery mecze w barwach Chicago White Sox, po czym ostatecznie przeszedł na emeryturę z powodu utrzymujących się problemów z plecami. W 1998 roku, po pięcioletniej przerwie od baseballu, Stieb powrócił do Blue Jays i wystąpił w 19 meczach. Zanotował jedną wygraną, dwie porażki i rozpoczął trzy gry.

Nazwisko Dave’a Stieba jest honorowane przez Toronto Blue Jays w Rogers Centre.

Podczas swojej kariery Stieb wygrał 176 gier, przegrywając 137. Tylko Jack Morris wygrał więcej gier w latach 80-tych. Stieb posiada rekordy kariery dla miotaczy z Toronto w zwycięstwach, rozpoczętych meczach, shutoutach, strikeoutach i wielu innych kategoriach. Stieb wystąpił w siedmiu meczach All-Star, co również jest rekordem drużyny Blue Jays.