World Cup 2018, Uruguay – Franciaország Highlights: Raphael Varane, Antoine Griezmann Help France Beat Uruguay 2-0, Enter Semis

Franciaország 2-0-ra felülmúlta Uruguayt és bejutott a 2018-as FIFA Világbajnokság elődöntőjébe a Nyizsnyij Novgorod Stadionban pénteken. Raphael Varane és Antoinne Griezmann szerezte a két gólt, amivel Franciaország hatodik elődöntőjébe jutott a világbajnokságon. A negyeddöntős összecsapás második félidejében Fernando Muslera 61. percben szerzett bőgős góljával Franciaország 2-0-ra vezetett. Griezmann egy erőteljes lövést egyenesen Muslera felé fejelte, de ő nem tudta tisztán összeszedni, így a labda a hálóban kötött ki. Raphael Varane korábban a 40. percben egy klinikai fejessel szerzett gólt, amivel Franciaország 1-0-ra vezetett Uruguay ellen az első félidő végén. Az első félidőben egyik csapat előtt sem adódtak egyértelmű lehetőségek. Nahitan Nandeznek volt esélye Uruguay számára közelről. Uruguay volt a jobb csapat az első játékrészben, de a francia kapust, Hugo Llorist alig tudták megzavarni. Kylian Mbappénak volt néhány jó lehetősége Franciaországban az első félidőben, de nem tudta őket gólra váltani. A 20. percben volt egy pazar lehetősége, amikor hat méterről leadott fejese jóval a kapufa fölé szállt. A kezdeti uruguayi nyomás után Franciaország átvette az irányítást, és elkezdte diktálni a játékot. Mbappe a 34. percben ismét kiállította az uruguayi védelmet, miután a jobb szélen lehagyta Diego Laxaltot, de a labda mindenki mellett elment. Lucas Torreira ekkor élt a veszélyre és tisztázott. A gól, amely Antoine Griezmann keresztlabdájából született, amely Varane-t találta meg a dobozban. Varane fejesét Fernando Muslera kiugratta és megszerezte a vezetést Franciaországnak. Varane gólja után Martin Caceresnek volt esélye az egyenlítésre, de a francia kapus a jobb szélső jobb oldalára nyújtózott, hogy meghiúsítsa a labdát egy uruguayi szögletre. (Highlights: Uruguay – Franciaország)

Highlights Between Uruguay – France, 2018 FIFA World Cup, Quarter-Final, straight from Nizhny Novgorod Stadium in Nizhny Novgorod

21:27 IST: Köszönjük, hogy velünk maradtak az első negyeddöntő élő meccsfrissítéseiért. Hamarosan visszatérünk a Brazília és Belgium közötti második negyeddöntő élő közvetítésével.

21:24 IST: FULL-TIME! És vége. Franciaország 2-0-ra legyőzte Uruguayt, és bejutott a 2018-as labdarúgó-világbajnokság elődöntőjébe. A franciák most az elődöntőben várják a Belgium és Brazília közötti másik negyeddöntő győztesét.

21:18 IST: Kilencven perc van hátra. További 5 perc.

21:15 IST: VÁLTOZÁS! Mbappe helyet csinál Dembele számára. Az utolsó 3 perc plusz a hosszabbítás még hátravan.

21:10 IST: Az utolsó 8 perc van hátra. Úgy tűnik, hogy Franciaország Uruguay rovására az elődöntőbe jut. | Uruguay 0-2 Franciaország 94 perc után

21:05 IST: Csere! N’Zonzi készülődik, hogy bejöjjön a franciáknál. Tolisso átadja helyét.

21:00 IST: Uruguay csere! Jonathan Urretaviscaya jön be N Nandez helyére. | Uruguay 0-2 Franciaország a 74. perc után

20:57 IST: SÁRGA KÁRTYA! Mbappét és az uruguayi Rodriguezt is lekönyvelik. Káosz van odakint. Mbappe egy kis trükkel feldühíti az uruguayi játékosokat. | Uruguay 0-2 Franciaország 68 perc után

20:51 IST:

20:50 IST: Uruguaynak most egy hegyet kell megmásznia.

20:50 IST: Uruguaynak most egy hegyet kell megmásznia: GÓL! Muslera elrontja, Griezmann pedig kétgólos előnyhöz juttatja Franciaországot a 61. percben. Parálni akarta, de egyenesen a kapujába megy. Paul Pogba vezényelte le a támadást, megszerezve a labdát Vecinótól jobbra a középpályán. Lélekjelenléte és egy hajszálpontos passza Griezmannhoz kétgólos előnyhöz juttatta Franciaországot. | Uruguay 0-2 Franciaország 62 perc után

20:47 IST: Jó támadójáték Uruguaytól. Kettős csere Uruguay számára. Bantancur helyére C. Rodriguez állt be. Maxi Gomez jön be C Stuani helyére. | Uruguay 0-1 Franciaország 60 perc után

20:45 IST: Franciaország támad, de az uruguayi védelem jól tartja a hátsó alakzatot. | Uruguay 0-1 Franciaország 55 perc után

20:40 IST: CORNER! Mbappe nem tud átjutni, de megnyeri a szögletet az 52. percben.

20:40 IST: Mbappe szabálytalankodik Laxaltól a 49. percben.

20:37 IST: Franciaország nyer egy szabadrúgást, szélesen a jobb oldalon. Griezmann lendíti be a labdát az uruguayi büntetőterületre, de túl közel van Fernando Muslerához, aki könnyedén beveszi.

20:33 IST:

20:18 IST: Félidő | Uruguay 0-1 Franciaország

20:14 IST: CHANCE! Martin Caceres a szabadrúgás végén és Hugo Lloris szuper védésével megakadályozza Uruguay egyenlítő gólját a 43. percben.

20:11 IST: GÓL! Antoine Griezmann gyönyörű keresztpasszát Varane fejeli a hosszú sarokba a 40. percben. Egy döbbenetes fejes és Franciaország 1-0-ra vezet Uruguayban a 41. perc után.

20:09 IST: Rodrigo Bentancur sárga lapot kap Tolisso meggondolatlan kihívásáért. | Uruguay 0-0 Franciaország 40 perc után

20:05 IST: 34 perc telt el és Mbappe megmutatja a gyorsaságát és eljut Laxalt mellett a jobb szélen, de a hatoson belül senki sem tud gondot okozni az uruguayi kapusnak.

20:00 IST: Corentin Tolisso tisztázza az uruguayi veszélyt. Még mindig gólnélküli az állás 30 perc után.

20:00 IST: Diego Laxalt ott állt, mint a szikla. Szöglet azonban Franciaországnak. Könnyedén tisztázza az uruguayi védelem.

19:54: Pavard és Suarez ütközik. Utóbbi úgy tűnik, megsérült. Rövid időre megáll a játék. | Uruguay 0-0 Franciaország 24 perc után

19:50 IST: Egyik csapatnak sincs egyértelmű esélye. Mindketten jól támadnak és próbálják jobban megtartani a labdát.

19:50 IST: Paul Pogba kap egy kis helyet és lő. A labda azonban túlütött és a lelátóra megy. | Uruguay 0-0 Franciaország 19 perc után

19:45 IST: Chance! Franciaország’Mbappe-nak sok helye volt, de a léc fölé lő. Uruguay túléli az ijedtséget.

19:45 IST: CORNER! Az első. Uruguay tartja a nyomást Franciaországra az első negyedórában. Lloris eljut a labdához Stuani előtt. | Uruguay 0-0 Franciaország 15 perc után

19:40 IST: Lucas Hernandezt lehozták, Franciaország szabadrúgáshoz jutott. Uruguaynak mindenki visszaállt. Semmi gond az uruguayi kapusnak. Az utolsó érintés Raphael Varane-tól érkezik. | Uruguay 0-0 Franciaország 11 perc után

19:35 IST: Nahitan Nandez-nek volt egy esélye kint közelről. Uruguay nyomás alatt tartja Franciaországot. Nagyszerű kezdés Uruguaytól az első öt percben.

19:31 IST: Mindkét csapat 7 gólt szerzett a negyeddöntőbe jutásért.

19:30 IST:

19:27: Uruguay három világbajnokságon belül másodszor szeretne negyeddöntőbe jutni.

19:25 IST:

19:20 IST: Öt játékos (egy uruguayi, négy francia) kihagyná csapataik elődöntőjét, ha le lennének tiltva – és ha csapatuk bejutna a négyes döntőbe!

Uruguay: Rodrigo Bentancur

Franciaország: Rodrigo Bentancur

Franciaország: Paul Pogba, Corentin Tolisso, Benjamin Pavard és Olivier Giroud.

19:20 IST: TRIVIA! Franciaország a legutóbbi öt nagy tornán való szereplésük mindegyikénél kiesett a későbbi bajnok ellen.

19:15 IST:

19:12 IST:

18:50 IST: A csatár Edinson Cavani kikerült az uruguayi csapatból a Franciaország elleni világbajnoki negyeddöntő mérkőzésen

18:36 IST:

18:10 IST: TRIVIA! Franciaország kilenc világbajnoki mérkőzés óta veretlen dél-amerikai ellenfelek ellen, mivel 1978-ban 2-1-re kikaptak a házigazda Argentínától.

17:50 IST:

Míg Uruguay a csatár Cavani fittségére izzad, nem szabad elfelejteni, hogy a La Celeste oroszországi előrehaladása legalább annyira a védelmére épült, mint az A-listás támadására. Miközben Franciaország Mbappéhoz fűzi reményeit, nem valószínű, hogy a tinédzser szupersztár olyan védelemmel találkozott volna, mint Uruguayé. Diego Godin kapitány vezetésével, José Gimenez, Martin Caceres és Diego Laxalt, valamint Fernando Muslera kapus mellett az uruguayi védelem a 2018-as FIFA-világbajnokságon együttesen a legjobb mérleggel rendelkezik.