Kétfejű szörny: Daniel Hemric NASCAR jövője miatt aggódsz?

Nehéz volt a 2020-as szezonkezdet Daniel Hemric számára, aki 21 versenyre szóló szerződést írt alá a JR Motorsporttal, hogy a NASCAR Xfinity Series 8-as számú autóját vezesse az idei szezonban. Sokan úgy gondolták, hogy a szerződés bebizonyítja, hogy Hemric képes a megfelelő felszerelésben is helytállni. Eddig ez nem történt meg. Hemric az első három indulásán küszködött, két DNF-et és egy szerény hetedik helyet szerzett az Auto Club Speedwayen.

Ez a lassú kezdés egy olyan szezon után következik, ahol Hemric megnyerte az Év Újonca díjat a Cup Series-ben. De a Richard Childress Racing 8-as számú autóját vezetve csalódást keltő 25. helyen végzett a tabellán, és Tyler Reddick váltotta. A JR Motorsports szerződéssel a zsebében, a dolgok felfelé néztek Hemric számára.

A szombati nap után azonban, amikor egy verseny végi incidens kisiklatta őt a 30. helyre, Hemric a Twitteren fejezte ki csalódottságát az eseménnyel és általában az elmúlt 14 hónappal kapcsolatban.

“Az elmúlt 14 hónapban egy lefelé tartó spirálon voltam… több hibát követtem el ez idő alatt, mint az egész idő alatt, amíg versenyautót vezettem” – tweetelte Hemric, mielőtt később törölte volna. “Igen, próbálok végig pozitív maradni, de ez kezd elviselhetetlen lenni. Nem tudom tovább szépíteni a dolgot. Szörnyű volt az egész hétvége.”

Míg a NASCAR-szezonból még hosszú út van hátra, a tweet elgondolkodtató, hogy Hemric karrierje a NASCAR-ban bajban van. Ez a témánk e heti kétfejű szörnyetegünkben. Mit gondolsz – Daniel Hemric NASCAR-os jövője bajban van? Ímeʻs mit gondolnak erről Adam Cheek és Mark Kristl írók, és ossza meg velünk a véleményét az alábbi kommentszekcióban:

Hemric karrierje válaszúthoz érkezett

Hemric karrierje a NASCAR-ban válaszúthoz érkezett, és legalább egy győzelem nélkül az Xfinity Series-ben ebben a szezonban, az övé bajban lesz.

Noha nem hiszem, hogy egy versenysorozatban való győzelem előfeltétele a feljebb jutásnak, Hemric számára ez a legnagyobb gyengesége. A NASCAR Cup, az Xfinity vagy a Gander RV & Outdoors Truck Series-ben még nem tudott futamot nyerni.

2015-ben és 2016-ban Hemric teljes munkaidőben versenyzett a Truck Series-ben. Ebben a két szezonban 15 első ötös helyezést ért el, de csak két második helyezést. Emellett mindössze 137 kört vezetett. A részmunkaidős versenyzők, Kyle Busch, Daniel Suarez és Kyle Larson mind több kört vezettek, mint Hemric. Mégis, amikor Hemric átkerült az Xfinity Seriesbe, abbahagyta a Trucksban való versenyzést, bár 2018-ban egyetlen indulással.

Készen állt az Xfinity Seriesre? Volt rá okunk, hogy ezt megkérdőjelezzük. Érezhetően fejlődött a két teljes munkaidős szezonja alatt, több top 5-öst, top 10-et, pole-t és vezetett kört gyűjtött. Hemric azonban ismét nem tudott futamot nyerni.

A 2018-as Xfinity szezon utolsó 10 futamán Hemric nyolc top 10-es helyezést szerzett, köztük két második helyezést. Ezek közül nyolc versenyen legalább egy kört vezetett.

Amint elérkezett a Homestead-Miami Speedwayen megrendezett Championship 4 fordulóhoz, a hiányosságai napvilágra kerültek. A Championship 4 versenyzői közül Hemric volt az egyetlen, aki nem vezetett köröket. Bár a negyedik helyen végzett a versenyen, és összességében a harmadik helyen végzett a bajnoki tabellán, még mindig nem nyert.

A másik három Championship 4 versenyző Tyler Reddick, Cole Custer és Christopher Bell volt, és az ő sikereik nyomást gyakoroltak jelenlegi Cup Series csapattulajdonosukra, hogy a Cup Series-be ültesse őket ebben a szezonban.

Hemric nem csupán a pályán nyújtott teljesítménye miatt kapott Cup Series-ülést a Richard Childress Racingnél. Ryan Newman elhagyta a No. 31 Chevrolet-t, és helyet nyitott. Hemric a csapat Xfinity Series versenyzője volt, és jogosan pályázott arra, hogy a Cup Seriesben versenyezzen. Elvégre a bajnoki négyesbe jutott.

Sajnos a Cup Seriesben hatalmasat küzdött. Csak a versenyek 25%-ában – 36-ból kilencben – ért célba az élmezőnyben. Egyetlen top 5-ös helyezését a Talladega Superspeedwayen érte el, egy kiszámíthatatlanságáról ismert pályán.

Még rosszabb, hogy Hemric egyetlen Xfinity Series futamon sem indult, hogy pályaidőt gyűjtsön, vagy legalábbis önbizalmat szerezzen. A gondjait tetézte, hogy Reddick megnyerte az Xfinity Series bajnokságát, és ezzel back-to-back bajnok lett. Mivel Hemric alulteljesített, Reddicket pedig a Cup Series versenyzőjeként emlegették, Richard Childress Reddicket választotta Hemric helyére a No. 8-as Chevrolet pilótájaként.

Hemric megnyerte a Cup Series Év Újonca díjat, és ez valószínűleg egy kicsit vonzóbbá tette őt, mint opciót Dale Earnhardt Jr. számára, hogy a No. 8-as Chevrolet versenyzőjeként alkalmazza.

A karrierje azonban válaszúthoz érkezett. 29 éves, idősebb, mint bármelyik újonc a Cup Series idei szezonjában.

Hemric 2020-ban nem versenyez teljes munkaidőben, így nincs lehetősége arra, hogy a rájátszásba jutással vagy a különböző fordulókon való továbbjutással büszkélkedhessen. Ennek következtében egyetlen célja van az idei szezonra: győzni.

Ha nem sikerül nyernie, akkor is úgy végezhet, mint Justin Allgaier az Xfinity Seriesben és Matt Crafton a Truck Seriesben. Mindkét pilóta a saját sorozatában elért sikereiről ismert, és semmi jel nem utal arra, hogy bármelyikük is a Cup Seriesben akarna versenyezni.

Mégis, a Cup Series uralkodó Év Újonca versenyzője számára ez az, amit akar? Hátteret hozott magával a JR Motorsportshoz. A legvalószínűbb azonban, hogy Hemric nyerni akar és elérni egy újabb lehetőséget, hogy teljes munkaidőben versenyezhessen a Cup Series-ben.

Az Xfinity Series idei szezonjának két győztese mindketten fiatalabbak Hemricnél és feltörekvő esélyesek. Noah Gragson Hemric csapattársa, Harrison Burton pedig fiatal és ismerős vezetéknévvel büszkélkedhet.

A következő NASCAR buta szezonban az előrejelzések szerint sok változás lesz. Ha Hemric nem nyer legalább egyszer ebben a szezonban, akkor a Truck Seriesben olyan versenyzők lesznek, mint például a Drivers Edge Development versenyzői, akik fiatalabbak, nyertek már futamokat, és pénzt hoznak a JR Motorsportsnak. Ha adott a lehetőség, Earnhardt Jr. talán ezt a versenyzőt választja Hemric helyett, hogy 2021-ben a No. 8-as Chevrolet-t vezesse. – Mark Kristl

Kitartás Hemricnek

Még korai lenne pánikolni Daniel Hemric miatt.

A 2020-as szezonban az észak-karolinai versenyző már a nyolcadik a NASCAR-ban valamilyen minőségben, és ez idő alatt 72 top 10-es helyezést ért el mindhárom nagy sorozatban.

Miözben igen, a nullák a győzelmi oszlopokban szembetűnő hiányt jelentenek a statisztikáiból, karrierje során végig következetes, megbízható versenyzőnek bizonyult. A NASCAR Truck Series két teljes munkaidős szezonjában Hemric 46 indulásából csak kétszer nem ért célba, és mindkét évben kétszámjegyű top 10-es helyezést ért el.

A következő két évben, amikor Hemric átugrott az Xfinity Series-be, ötször lett második, és 40 top 10-es helyezést ért el, ebből 23-at az első ötben.

A pontok tekintetében Hemric minden egyes szezonban javított a NASCAR alacsonyabb osztályaiban – a kamionoknál 2015-ben hetedik, 2016-ban pedig hatodik lett. Az Xfinity Series-ben 2017-ben negyedik, 2018-ban pedig harmadik lett – mindkét évben bejutott a Championship 4-be.

A győzelmi oszlop azonban továbbra is a nullánál ragadt – akár csak rossz napja volt Hemricnek, akár mechanikai problémákkal küzdött, akár volt egy kicsit jobb autó, a győzelmi sáv egyszerűen elkerüli őt.

A 2019-es első Cup-szezonjában bevallottan küszködött, mindössze két top 10-es eredményt ért el, és a 25. helyen végzett a pontversenyben. Ez vitathatatlanul mind a csúcskategóriás felszereléshez való alkalmazkodásnak, mind maguknak az autóknak köszönhető – a Richard Childress Racing nem feltétlenül a NASCAR-felszereltség csúcsán van a Cup-szinten.

2019 második felében jött a hír, hogy Hemricet elengedi az RCR, beledobva őt a buta szezon és az útkeresés örvényébe. Kapott egyet – bár nem teljes munkaidős, de még mindig egy lehetőséget a versenyzésre. Egyértelműen kívánatos tehetség, akinek megvan a potenciálja, hogy a megfelelő körülmények között teljesítsen.

A 2020-as évet illetően mindössze három indulással áll a 21 futamból álló versenynaptárban.

Las Vegasban a negyedik helyen futott, amikor a felfüggesztése meghibásodott, majd a negyedik helyről indult és hetedik lett Fontanában. Hemric Phoenixben is a top 10 körül haladt, amikor egy késői megpördülés és az ebből eredő sérülés kisiklatta a napját.

Szóval ez csak balszerencse? Lehet, és hajlamos vagyok azt mondani, hogy ez a legvalószínűbb bűnös. A JR Motorsports autói általában jól futnak, így nem vagyok hajlandó a versenyzőt vagy az autót hibáztatni.

Az is lehetséges, hogy egyszerűen csak alkalmazkodik a felszereléshez. Hemric jelenleg a JR Motorsports 8-as számú gépét vezeti, ami egy stabil autó – 2018-ban 33 futamból 23-ban a top 10-ben végzett.

A top 10-es helyezés Fontanában ígéretes volt, ahogy a vegasi és phoenixi erős futamok is, mielőtt Hemricen kívül álló problémák meghiúsították őket.

A 8-as Chevrolet és Daniel Hemric kombinációja eredményeket fog hozni, és talán egy-két győzelmet is, az biztos. A türelem erény. Adj neki időt.

Szóval, hogy Adam Sandler Howard Ratnerét idézzem a tavalyi Uncut Gems című filmben … adj neki még egy esélyt. – Adam Cheek