Hugo Lloris

Korai karrierSzerkesztés

Lloris hatéves korában kezdett el focizni a CEDAC (Centre de Diffusion et d’Action Culturelle) nevű helyi kulturális központban, amely a nizzai Cimiez szomszédságában található. A központ különböző tevékenységeket kínált, amelyek közé tartozott a labdarúgás is. Lloris különböző pozíciókban játszott a központban, például támadásban, mielőtt kapus posztra váltott, miután az edzők észrevették, hogy lenyűgöző kapustulajdonságokkal rendelkezik, például labdakezelési és fogási képességekkel. Lloris kiválóan teljesített ezen a poszton, és felkeltette az OGC Nice korábbi kapusának és a francia válogatott Dominique Baratelli-nek a figyelmét, aki azt ajánlotta a játékosnak, hogy csatlakozzon korábbi klubjához. Lloris tízéves korában csatlakozott a Nice ifjúsági akadémiájához. Több évet töltött a klub ifjúsági akadémiáján, és ő volt a kezdőkapusa a klub 17 év alatti csapatának, amely 2003-04-ben megnyerte a Championnat Nationaux des 18 ans-t, a 18 év alatti játékosok országos hazai bajnokságát.

NiceEdit

Lloris 2005-ben a Nice

A klub 18 év alatti csapatával elért sikerek után Lloris a 2004-05-ös szezonban a klub tartalékcsapatába került a Championnat de France amatőr, a francia labdarúgás negyedik szintjén szereplő amatőr bajnokságba. A kezdőkapus posztot felváltva töltötte be Hilaire Munozzal, mivel 12 mérkőzésen lépett pályára. Lloris a 2005-06-os szezon előtt felkerült az első csapat keretébe, és megkapta az 1-es számú mezt. Frédéric Antonetti menedzser őt jelölte a csapat kezdőkapusának a Coupe de la Ligue-ban, megelőzve a szurkolók által kedvelt (és nizzai születésű) Damien Gregorini-t, akire a bajnoki mérkőzéseken jobban számíthattak. Lloris 2005. október 25-én, 18 évesen debütált a profik között, amikor a Nice 2-0-ra győzött a Châteauroux ellen a Coupe de la Ligue-ban. A következő fordulóban a Sedan ellen újabb tiszta lapot jegyzett, és segített a Nice-nek abban, hogy a negyeddöntőben a favorit Bordeaux-t és a Derby de la Côte d’Azur rivális Monacót legyőzze a negyeddöntőben, illetve az elődöntőben, ami azt jelentette, hogy a klub története során először bejutott a Coupe de la Ligue döntőjébe. A döntőben Lloris végigjátszotta a Nancy elleni 2-1-es vereséget.

Lloris 2006. március 18-án debütált a bajnokságban a Nancy ellen, ahol 1-0-s győzelmet aratott. Abban a szezonban még négyszer lépett pályára a bajnokságban. A következő szezonban Lloris véglegesen a kezdőcsapatban kapott helyet Gregorini előtt, aki ezt követően távozott a klubtól a Nancyhoz. Lloris egy kivételével minden bajnoki mérkőzésen szerepelt, és 13 alkalommal volt eredményes, miközben a Nice a 16. helyen végzett. A csalódást keltő helyezés ellenére a klub az ötödik legjobban védekező csapat volt a bajnokságban, mivel Lloris mindössze 36 gólt kapott. Csak a veteránok, Grégory Coupet, Cédric Carrasso és Ulrich Ramé kaptak kevesebbet. A 2007-08-as szezon elején Lloris a bal térdében visszatérő ínszalag-sérülést szenvedett, ami miatt szeptemberben három hetet kellett kihagynia. 2007. október 6-án tért vissza a csapatba a Le Mans elleni bajnoki mérkőzésen, de 71 perc után lecserélték, miután a sérülés kiújult. Lloris további hat hetet hagyott ki, mielőtt november 24-én, a Paris Saint-Germain elleni 2-1-es győzelem alkalmával visszatért. A szezon hátralévő részében folyamatosan szerepelt a csapatban, és a Nice a 8. helyen végzett, ami a klub legjobb helyezése a bajnokságban az 1988-89-es szezon 6. helye óta. Lloris 30 mérkőzésén mindössze 24 gólt kapott, és 13 alkalommal volt eredményes. Hozzájárult ahhoz a védelemhez, amely a szezon során összesen csak 30 gólt kapott, ami holtversenyben a liga legjobbja. Lloris erőfeszítéseinek köszönhetően ebben a szezonban több nagy európai klub is megkereste őt abban a reményben, hogy szerződtetik a jövőre nézve.

LyonSzerkesztés

A Nizzával töltött újabb jó szezon után megindultak a találgatások, hogy Lloris hol fog játszani a következő szezonban. Elsősorban a francia Lyon, amely a távozó Grégory Coupet helyére szerette volna őt, a Milan, amely a brazil Dida helyére szerette volna őt, és a Tottenham Hotspur, amely Paul Robinson helyére szerette volna Llorist. Miután állítólag személyesen megegyezett a Milannal, Lloris a hétszeres Ligue 1-es bajnok Lyon kedvéért elutasította az olasz klubot. Adriano Galliani, a Milan alelnöke később kijelentette, hogy a megállapodás már majdnem megszületett, kijelentve, hogy Lloris “gyakorlatilag a miénk”, de az üzlet akadályt jelentett, amikor a Milan kapusa, Christian Abbiati visszautasította a Palermóba való átigazolást. Lloris a Lyon európai ambícióira, a Lyonban eltöltött több játékidőre és arra hivatkozva indokolta döntését, hogy Milánóban nem garantálták számára a kezdőkapus posztot. Az átigazolási díjat kezdetben nem hozták nyilvánosságra, de később kiderült, hogy 8,5 millió euróra taksálják. Azonnal megkapta az 1-es számú mezt és a kezdőkapus posztot is.

2008-09-es szezonSzerkesztés

Lloris a 2008-09-es szezon első bajnoki mérkőzésén, 2008. augusztus 10-én a Toulouse ellen debütált a csapatban. A Lyon 3-0-ra megnyerte a mérkőzést, ezzel a kapusnak ez volt pályafutása első hibátlan mérkőzése a klubnál. A következő három mérkőzésen Lloris a Lorient, valamint a regionális rivális Grenoble és Saint-Étienne ellen szerzett tiszta lapokat. Annak ellenére, hogy a Lyon hét év után először maradt le a bajnoki címről, a bajnokság végén mindössze 27 gólt kapott a bajnokságban, és 16 alkalommal volt eredményes; mindkettő a második legjobb eredmény Cédric Carrasso mögött. Llorist ezt követően a liga legjobb kapusának választották, és az év csapatába is beválasztották.

2009-10-es szezonSzerkesztés

Lloris autogramot osztogat 2010-ben

A 2009-10-es szezonban Lloris maradt a klub elsőszámú kapusa, és az új szezont azzal nyitotta, hogy a klub első nyolc mérkőzésén négy clean sheet-et jegyzett. Szeptemberben nyújtott teljesítményéért elnyerte az UNFP Hónap Játékosa címet, ezzel ő lett az első kapus Steve Mandanda óta, aki 2008 augusztusa óta megkapta ezt a díjat. Lloris a média dicséretét érdemelte ki a Liverpool ellen a Bajnokok Ligájában nyújtott teljesítményéért. Az első mérkőzésen, amelyet az Anfielden játszottak, Lloris négy védést mutatott be, és mindössze egy gólon tartotta a Liverpoolt. A Lyon 2-1-re megnyerte a mérkőzést. A Stade Gerlandban rendezett második mérkőzésen az első félidőben Fernando Torres, Dirk Kuyt és Andriy Voronin lövéseinél hárított, majd a második félidő közepén a brazil Lucas lövésénél mutatott reflexeket. Bár a Lyon későn kapott gólt, a csapat a hosszabbításban Lisandro López góljával 1-1-es döntetlent ért el.

2009. november 8-án Lloris a Marseille és a franciák második számú kapusa, Steve Mandanda mellett egyenként öt gólt kapott a Lyon és a Marseille közötti izgalmas 5-5-ös döntetlen során, bár a kapott gólok többségét a média és mindkét klub által leírt “laza védekezésnek” tulajdonították. December 20-án Lloris a harmadik helyen végzett Nicolas Anelka és Yoann Gourcuff mögött a France Football 2009-es Év francia játékosa díj szavazásán.

Lloris a szezon 2010-es szakaszában is következetes maradt, mindössze két gólt kapott a klub első négy mérkőzésén, a Lyon mindegyiket megnyerte, és Lloris két tiszta lapot szerzett. Február 16-án Lloris tiszta lapot szerzett a Lyon első mérkőzésén a Real Madrid elleni Bajnokok Ligája kieséses fordulójának első mérkőzésén. Lloris két védést is bemutatott a csapat 1-0-s győzelmében, amikor a 61. percben ujjheggyel hárított egy Cristiano Ronaldo lövést, majd három perccel később Gonzalo Higuaín lövésénél reflexből hárított, így a Lyon maradt az élen a góllövőlistán. A Lyon később a negyeddöntőbe jutást érte el a bajnokságban, miután 1-1-es döntetlent ért el Madridban, ahol Lloris a hatodik percben Cristiano Ronaldo nyitógólját kapta. Ez volt a kapus első kapott gólja több mint 620 perc után. Május 2-án Lloris asszisztált Michel Bastos győztes góljához a Lyon Montpellier elleni 1-0-s győzelménél. Egy héttel később a második egymást követő szezonban őt választották meg az UNFP Ligue 1 Év kapusának.

2010-11-es szezonSzerkesztés

A 2010-11-es szezon előtt Llorist jelölték az UEFA Klubfoci Díjátadón az Év kapusa díjra, de alulmaradt a Bajnokok Ligája-győztes Júlio Césarral, az Internazionale kapusával szemben. A szezonban Lloris jól teljesített, annak ellenére, hogy karrierje csúcsát jelentő 40 gólt kapott a bajnokságban, mivel a Lyon egymás után harmadszor nem tudta megnyerni a bajnokságot. A klub és maga Lloris számára is frusztráló szezon 2011. április 3-án érte el a csúcspontját, miután a klub 2-2-es idegenbeli döntetlent játszott Lloris korábbi klubja, a Nice ellen. Annak ellenére, hogy a hosszabbításban 2-0-ra vezetett, a Lyon két percen belül két gólt kapott, Éric Mouloungui büntetőjét és Renato Civelli halálos gólját, így a Nice döntetlennel távozhatott a mérkőzésről. A mérkőzés befejezését követően a csalódott Lloris, aki korábban büntetőt hárított a mérkőzésen, a csapat öltözőjében meglepő, trágár szavakkal tarkított nyilatkozatot tett, amelyben megkérdőjelezte a csapat összteljesítményét. Miután a csapat a következő héten 3-0-ra győzött a Lens ellen, amelyben Lloris több mint egy hónap óta először szerzett tiszta lapot, a kapus így reflektált a nizzai meccs utáni megjegyzésére: “Ez egy emberi reakció volt. Frusztráció és felgyülemlés volt, és ennek ki kellett jönnie. Tűrhetetlen volt 2-2-es döntetlent elérni, amikor 2-0-ra vezettem.”

Tottenham HotspurSzerkesztés

2012-13-as szezonSzerkesztés

Lloris 2014-ben védett a Tottenhamben

Lloris 2012. augusztus 31-én 10 millió euróért és 5 millió euró változóért írt alá a Tottenham Hotspurhöz. A Lyon emellett megkapja Lloris jövőbeni átigazolási nyereségének 20%-át. A Spursben 2012. szeptember 20-án debütált a Lazio elleni Európa Liga-mérkőzésen, a mérkőzés eredménye 0-0 lett. Lloris 2012. október 7-én, az Aston Villa elleni Premier League-meccsen kezdett először, a 2-0-s hazai győzelem alkalmával hibátlanul védett. Az ő szereplése vetett véget a Tottenham kapustársa, Brad Friedel 310 egymást követő mérkőzésből álló sorozatának a Premier League-ben. Miután hat mérkőzésen mindössze négy gólt kapott, 2012 decemberében jelölték a Premier League hónap játékosa címre, de alulmaradt a Manchester United játékosával, Robin van Persie-vel szemben. Lloris a 2012-13-as szezont 25 szerepléssel és 9 clean sheet-tel zárta.

2013-14-es szezonSzerkesztés

A Monacóba való átigazolásával kapcsolatos spekulációkat követően Lloris kitartott amellett, hogy azért hagyta el a Lyont, hogy külföldön játszhasson. 2013. november 3-án, az Everton elleni mérkőzésen Lloris elvesztette az eszméletét egy Romelu Lukaku térdével való ütközés során, de a mérkőzésen maradt, miután André Villas-Boas menedzser megállapította, hogy “nagyszerű karaktert és személyiséget mutatott”. A döntést hevesen bírálták a fejsérülésekkel foglalkozó jótékonysági szervezetek, a FIFA és a játékosok szakszervezete, a FIFPro.

Lloris 2014 júliusában ötéves szerződéshosszabbítást írt alá. Elmondása szerint Mauricio Pochettino, a Tottenham új menedzsere győzte meg őt az új szerződés aláírásáról a “szigorával és víziójával”, amely “új mércét” adott a klubnak.

2014-15-ös szezonSzerkesztés

A 2014-15-ös UEFA Európa Liga csoportkörének 2014. október 23-i mérkőzésén a Tottenham 5-0-ra vezetett az Asteras Tripoli ellen négy perccel a vége előtt, amikor Llorist egy Tasos Tsokanis elleni szakmai szabálytalanság miatt kiállították. Mivel a csapat mindhárom cseréjét bevetette, a csatár Harry Kane a kapuba kényszerült, és a 89. percben szabadrúgásból gólt kapott; a Tottenham 5-1-re megnyerte a mérkőzést. A Tottenham továbbjutott a Ligakupában, hogy a döntőben a Chelsea-vel csapjon össze a Wembleyben. Llorist a kezdő tizenegybe nevezték az ezüstérem reményében, de a Tottenham 2-0-ra kikapott.

2015-16-os szezonSzerkesztés

2015 augusztusában a Tottenham menedzsere, Mauricio Pochettino Llorist nevezte ki állandó csapatkapitánynak, a távozó Younès Kaboul helyére.

2016-17-es szezonSzerkesztés

A 2016-17-es Bajnokok Ligája csoportkörének 2016. október 18-i, Bayer Leverkusen elleni mérkőzésén (amely 0-0-s döntetlennel ért véget) Lloris több szép védéssel, köztük egy látványos egykezes hárítással a gólvonalon, amellyel Javier Hernándezt akadályozta meg; a Tottenham menedzsere, Mauricio Pochettino “briliánsnak” nevezte Lloris teljesítményét a második félidőben. 2016. november 22-én Lloris védte Radamel Falcao 11. percben megítélt büntetőjét, és több világklasszis mentést mutatott be, többek között hihetetlen módon a 68. percben Kamil Glik öt méterről leadott erőteljes röplabdáját a léc fölé buktatta az AS Monaco elleni 2016-17-es Bajnokok Ligája-csoportmérkőzésen; a Tottenham azonban 1-2-re elveszítette a mérkőzést, és kiesett a versenyből.

2016 decemberében Lloris aláírta szerződéshosszabbítását, hogy 2022-ig maradjon a Tottenhamnél. A 2016-17-es szezonban Lloris segítségével a Tottenham a klub történetének legjobb védelmi rekordját érte el: ebben a szezonban mindössze 26 gólt kapott a Premier League-ben (ebből mindössze 9-et hazai bajnoki mérkőzéseken), ami 6-tal jobb, mint a korábbi 32 kapott gólos rekord, amelyet az 1908-09-es szezonban állítottak fel a másodosztályban. Ebben a szezonban 15 clean sheet-et tartott, de lemaradt az Aranykesztyű-díjról, amikor a szezon utolsó mérkőzésén, a Hull City elleni rekordot jelentő 7-1-es idegenbeli bajnoki győzelem alkalmával kapott gólt.

2017-18-as szezonSzerkesztés

2018. április 17-én Lloris 250. alkalommal lépett pályára a Tottenhamben a Brighton elleni 1-1-es döntetlen alkalmával. Ezzel mindössze a 61. játékos és a hatodik kapus lett, aki elérte ezt a mérföldkövet a klubnál.

2018-19-es szezonSzerkesztés

A 2018. október 24-i, PSV Eindhoven elleni Bajnokok Ligája-csoportkörös mérkőzésen Llorist a 2-2-es döntetlennel végződő mérkőzés végén egy szerelés után kiállították. 2019. március 2-án az észak-londoni derbin Lloris egy késői büntetőt hárított, és 1-1-es állásnál tartotta az eredményt. Néhány nappal később, 2019. március 5-én, a Borussia Dortmund elleni idegenbeli Bajnokok Ligája-nyolcaddöntőben Lloris több döntő fontosságú védéssel tartotta meg a tiszta lapot, ami biztosította a 4-0-s összesített győzelmet és a továbbjutást a klub második Bajnokok Ligája-negyeddöntőjébe. Ez volt a 100. clean sheetje a klubnál. A Manchester City elleni negyeddöntő hazai visszavágóján is hibátlanul védett, és egy büntetőt hárított az 1-0-s győzelem során, ami hozzájárult ahhoz, hogy a Tottenham versenyben maradjon. Az előző héten a Liverpool elleni Premier League-mérkőzésen egy kapushibát követett el, ami miatt egy késői gólt kapott és 2-1-re kikapott.

2019-20-as szezonSzerkesztés

A 2019-20-as szezonban Lloris a szezon második bajnoki mérkőzésén, a Manchester City elleni 2-2-re végződő mérkőzésen lépett pályára 300. alkalommal a klub színeiben.Október 5-én Llorist hordágyon vitték le, miután a Brighton elleni, a Spurs számára 3-0-s vereséggel végződő mérkőzésen kificamodott a könyöke. A sérülésben elszenvedett szalagszakadás néhány hónapra kizárja őt a csapatból. 2019 novemberében műtéten esett át a ficam miatt. Sérüléséből 2020 januárjában, a Norwich elleni hazai mérkőzésen tért vissza.