Camila Giorgi

Junior karrierSzerkesztés

Giorgi a 2008-as Italian Openen

A művészi torna iránti kezdeti érdeklődés után Giorgi ötéves korában úgy döntött, hogy a tenisznek szenteli magát, miután segített a bátyja edzésében. Édesapja, Sergio kemény edzéseknek vetette alá. Két évvel később az 1976-os francia nyílt bajnok Adriano Panatta azt mondta róla: “Ez az első alkalom, hogy olyan lányt játszom, aki úgy játszik, mint Andre Agassi”. 2000-ben kiszúrta őt Nick Bollettieri teniszedző, aki ezt követően hét hónapos edzést ajánlott fel neki (korábban csak Maria Sharapovának).

2005 novemberében bejutott a Nike Junior Tour döntőjébe, de kikapott a szlovák Zuzana Luknarovától. Giorgi döntőbe jutott a csehországi Sey Development Cupon, és a 16 közé jutott a belgiumi Astrid Bowlon.

2006-10: Korai profi évekSzerkesztés

Giorgi 10 ezer dolláros versenyekkel kezdett, és első jelentős eredményeit két elődöntőt elérve Bakuban és Jakartában érte el. A szezon végén részt vett első 25k$-os versenyén. A 2006-os évet tíz győzelemmel és hét vereséggel zárta, és a 944. helyen állt a WTA-ranglistán.

A 2007-es év legjobb eredményeit szeptemberben érte el a franciaországi Limoges-ban, ahol a negyeddöntőig jutott egy 10k-s tornán; majd a szezon végén, decemberben a nigériai Lagosban játszott 25k-s tornákon, ahol a negyeddöntőig jutott.

Giorgi 2008-ban több tornán is indult Franciaországban, ahol családjával élt. Májusban játszott először selejtezőt egy nagy tornán, az Italian Openen szerzett wildcardnak köszönhetően. A világranglista 66. helyén álló Jill Craybas ellen harmadik szett tie-breakben kapott ki. Emellett a Róma-Tevere Remo (25k), Contrexéville (50k) és Rimini (75k) főtábláján is játszott az első fordulóban. Martina Francában (25k) kvalifikálta magát, és bejutott a második fordulóba. Novemberben Saint Denis-ben (La Réunion, 25k) a negyeddöntőig jutott. Giorgi az évet a 480. helyen zárta a WTA-ranglistán.

A 2009-es szezon elején Giorgi kevés tornán játszott, nem sikerült kvalifikálnia magát a főtáblára. Az első fontos eredményeit áprilisban érte el, amikor két 25 ezer dolláros versenyen kvalifikálta magát és bejutott a negyeddöntőbe. Néhány franciaországi tornán elért siker után Giorgi augusztusban, Katowicében (25k) megnyerte első ITF-tornáját, ismét a selejtezőből indulva, és olyan játékosokat győzött le, mint Barbora Záhlavová-Strýcová (105. helyezett) és a döntőben Ksenia Pervak (135. helyezett). Egy újabb nantes-i negyeddöntő (50k) után Giorgi a torontói 50k dolláros tornán aratott győzelemmel zárta a tornát. Ezzel a két sikerrel 33 győzelemmel és 12 vereséggel zárta az évet, és elérte a 285. helyet a ranglistán.

A 2010-es szezon rosszul kezdődött Giorgi számára, hiszen az év első három hónapjában három első fordulós vereséget szenvedett. Júniusban egy 25 ezer dolláros torna döntőjébe jutott, Pozsonyban. A nyáron több tornát is játszott Amerikában, ahová költözött (Miamiba, a családjához), említésre méltó eredmények nélkül. Augusztusban, amikor először próbált meg kvalifikálni egy Grand Slam-tornára – a US Openre -, az első fordulóban kikapott. Októberben azonban Camila megnyert (egyetlen szettet veszítve, az első fordulóban) egy 25 ezer dolláros tornát a dél-karolinai Rock Hillben.

2011Edit

Wimbledonban Giorgi a selejtezőkön keresztül jutott először főtáblára egy major versenyen, de az első fordulóban kikapott a későbbi negyeddöntős Tsvetana Pironkovától.

Februárban Giorgi két ITF-versenyen is elődöntőbe jutott, de a legjobb eredményét májusban érte el, amikor az észak-karolinai Raleigh-ben egy 50 ezer dolláros tornán a döntőig jutott, majd egy héttel később Carsonban (50 ezer dollár) egyetlen szettet adva és az elődöntőben egy példátlan dupla 6-0-val dominálva diadalmaskodott. Júniusban, Wimbledonban Giorgi túljutott a selejtezőkön, és elérte első szereplését egy major tornán, de az első fordulóban kikapott a későbbi negyeddöntős Tsvetana Pironkovától. Giorgi két másik tornán is elődöntőig jutott, mielőtt 36 győzelemmel és 21 vereséggel zárta az évet, és a 149. helyen állt a WTA-ranglistán, legjobb helyezését októberben érte el, amikor a világranglista 141. helyén állt.

2012Edit

Giorgi a floridai Innisbrookban rendezett 25 ezer dolláros tornával kezdte a szezont. Első kiemeltként a második fordulóban kikapott Jessica Pegulától. Ezután a floridai Plantationben megrendezett 25k-s versenyen indult. A második helyen kiemelt Johanna Konta ellen az első fordulóban vereséget szenvedett. Februárban Giorgi az év WTA-tornáján, a Memphis Internationalen játszott. A selejtezőre negyedik helyen kiemelt játékos a főtáblára jutott Naomi Broady és a hatodik helyen kiemelt Chichi Scholl legyőzésével. Az első fordulóban az első helyen kiemelt Nadia Petrova ellen 6-4, 6-2-re nyert. A második fordulóban 5-7, 4-6 arányban kikapott Stéphanie Foretz Gacontól. A március 5-i héten Giorgi a floridai Fort Walton Beachen megrendezett 25 ezer dolláros tornán indult. Második kiemeltként bejutott az elődöntőbe, ahol Madison Brengle-től kapott ki. Ezután Giorgi első kiemeltként vett részt a floridai Clearwaterben megrendezett 25 000 dolláros tornán. A selejtezőből egészen a negyeddöntőig jutott, ahol Stefanie Vögele állította meg.

Giorgi az év első WTA Tour salakpályás versenyén, a Family Circle Cupon játszott. A selejtezőben a 19. helyen kiemelt, majd a főtáblára jutott Grace Min és a 12. kiemelt Chan Yung-jan legyőzésével. Az első fordulóban Barbora Záhlavová-Strýcová ellen szenvedett vereséget. Giorgi a francia nyílt teniszbajnokság selejtezőjének utolsó fordulójában három szettben kikapott Heidi El Tabakh-tól.

Giorgi sorozatban másodszor kvalifikálta magát a wimbledoni bajnokságra, legyőzve Emily Webley-Smith-et, Olivia Rogowskát és Alexa Glatchot. Az első fordulóban a 16. kiemelt és honfitársát, Flavia Pennettát győzte le. Ezután 6-3, 6-1-re legyőzte Anna Tatishvilit, majd a harmadik fordulóban a 20. kiemelt Nadia Petrovát 6-3, 7-6-ra, így pályafutása során először jutott Grand Slam-tornán a negyedik fordulóba. Giorgi wimbledoni szereplése azonban véget ért, amikor a negyedik fordulóban 2-6, 3-6-ra kikapott a harmadik kiemelt és későbbi döntős Agnieszka Radwańskától.

Júniusban jelentették, hogy Giorgi fontolgatja, hogy Izraelbe emigrál, hogy az izraeli Federation Cup csapatban játsszon. Raphael Gellar az Izraeli Sportrádiótól azt mondta, hogy “a ranglistája alapján … automatikusan … második lenne a csapatban Shahar Pe’er után.”

Giorgi a Carlsbad Openen játszva kezdte a US Open sorozatát. A selejtező első kiemeltjeként az első fordulóban kikapott Noppawan Lertcheewakarntól. Giorgi ezután wildcardot kapott a Citi Openre. Az első fordulóban Irina Falconitól szenvedett vereséget, három szettben. A Western & Southern Openen wildcardként játszva Giorgi az első fordulóban 6-1, 6-3-ra legyőzte a 14. kiemelt és honfitársát, Francesca Schiavonét. A második fordulóban a wildcard Sloane Stephens ellen kapott ki, sima szettben.

2013Szerkesztés

A vállsérüléssel bajlódó Giorgi az első fordulóban kikapott Brisbane-ben, Sydneyben és az Australian Openen. Első győzelmét áprilisban Charlestonban aratta, ahol a második fordulóig jutott, de ott sima szettben kikapott Serena Williamstől. Madridban Giorgi bejutott a főtáblára, de az első fordulóban három szettben kikapott Nadia Petrovától. Két héttel később Strasbourgban a világranglista 13. helyezettjét, Marion Bartolit ejtette ki az első fordulóban, de a második fordulóban kikapott Eugenie Bouchard-tól.

A French Openen Giorgi ismét kikapott az első fordulóban. A korábbi top 15-ös játékos Peng Shuai két szettben győzte le. Wimbledonban Giorgi bejutott a harmadik fordulóba, ahol a brit wildcard Samantha Murray-t és az akkori román világelső Sorana Cîrsteát győzte le sima szettben. A harmadik fordulóban azonban sima szettben kikapott a későbbi bajnok Marion Bartolitól.

A US Openen Giorgi karrierje egyik legnagyobb meglepetését okozta, amikor három szettben legyőzte a korábbi világelső Caroline Wozniackit. Ezt követően a negyedik fordulóban kikapott honfitársától, Roberta Vincitől.

2014: Áttörés, két WTA-döntőSzerkesztés

Giorgi adogatáshoz készül a 2014-es BNP Paribas Openen

Giorgi indult az Australian Openen, ahol először jutott a második fordulóba, ahol az ausztrál wildcard Storm Sanderst verte, három szettben. A következő fordulóban Alizé Cornet-től kapott ki, annak ellenére, hogy a döntő szettben 4-1-re vezetett. Februárban Giorgi először indult a Fed-kupán. Legyőzte Madison Keys-t, majd Olaszország 3-1-re legyőzte az amerikai csapatot.

Márciusban Giorgi bejutott a főtáblára Indian Wellsben, ahol legyőzte Andrea Petkovicot, Sorana Cîrsteát és a korábbi világelső Maria Sharapovát. Ezzel a győzelemmel 3-2-re javította a top 10-es ellenfelek elleni eddigi mérlegét. A negyedik fordulóban kikapott a későbbi bajnok Flavia Pennettától.

Aprilisban a Katowice Openen a címvédő Roberta Vinci, Shahar Pe’er és Carla Suárez Navarro legyőzésével jutott a döntőbe, ahol Alizé Cornet-től kapott ki három szettben, miután a harmadikban 5-4-nél meccslabdája volt. Rómában Giorgi az első fordulóban legyőzte a top 10-es játékos Dominika Cibulkovát, de az első szett megnyerése után kikapott Christina McHale-től. Giorgi végül legyőzte a második kiemelt Alizé Cornet-t Strasbourgban, miután két jelentős meccset is elveszített ellene. A francia nyílt teniszbajnokságon Giorgi az első fordulóban legyőzte Bojana Jovanovskit, de a második körben kikapott a 2009-es bajnoktól, Svetlana Kuznetsovától.

Giorgi Eastbourne-ben versenyzett, ahol az első fordulóban legyőzte Victoria Azarenkát, majd a negyeddöntőben Caroline Wozniackitól kapott ki. Wimbledonban a második fordulóban kikapott Alison Riske ellen. Bad Gasteinben a negyeddöntőig jutott, majd a következő három tornán az első fordulóban kikapott. Giorgi New Havenben jól szerepelt, legyőzte Wozniackit, aki a nyári keménypályás szezont 19-4-gyel zárná, és Garbiñe Muguruzát, majd az elődöntőben kikapott Magdaléna Rybárikovától. A US Openen azonban korán kikapott a világranglista 221. helyén álló Anastasia Rodionovától, miután a második szettben a mérkőzésért adogatott.

Giorgi a nyitókörben Wuhanban és Pekingben is kikapott Elina Svitolinától, illetve Lucie Šafářovától. Vereségsorozatát Linzben szakította meg, ahol harmadszor győzte le Andrea Petkovicot. Ezután karrierje második WTA-döntőjébe jutott szettveszteség nélkül, de három szettben kikapott Karolína Plíšková-tól, ismét azután, hogy meccslabdát tartott ellenfele adogatásánál. Az olasz a szezont a moszkvai negyeddöntőig fejezte be, ahol pályafutása során másodszor győzte le a harmadik helyen kiemelt Flavia Pennettát, mielőtt több mint három órán belül kikapott Kateřina Siniaková ellen. Giorgi 8-3-as mérleggel fejezte be a szezont a top 20-as játékosok ellen, és a US Open előtt elérte karrierje legmagasabb, 31. helyezését.

2015: Giorgi a 2015-ös francia nyílt teniszbajnokságon

Giorgi Hobartban játszott és a negyeddöntőig jutott, annak ellenére, hogy az első fordulóban 23 kettős hibát adogatott Storm Sanders ellen. Az Australian Openen Giorgi először jutott a harmadik fordulóba, ahol Flavia Pennettát és Tereza Smitkovát is legyőzte, mielőtt kikapott Venus Williamstől, annak ellenére, hogy a második szettben a mérkőzésért adogatott. Giorgi játszott a Fed-kupán, és Alizé Cornet-t legyőzve 2-0-s olasz vezetést szerzett Franciaország ellen, azonban a második mérkőzését elveszítette Caroline Garcia ellen. Olaszország később elvesztette a döntetlent, ezzel minden idők első olyan csapata lett, amely 2-0-s vezetés után kikapott a világcsoportban.

A Indian Wellsben és Miamiban elszenvedett korai vereségek után Giorgi ismét jól teljesített Katowicében, és az elődöntőben az első helyen kiemelt Agnieszka Radwańska legyőzésével egymás után másodszor jutott döntőbe. A döntőben azonban Anna Karolína Schmiedlová ellen sima szettben alulmaradt.

A világelső Serena Williams elleni szoros mérkőzés után Giorgi kiábrándító salakpályás szezont élt át, és a francia nyílt teniszbajnokságra való három felkészülési tornán az első fordulóban kikapott. A francia nyílt teniszbajnokság első fordulójában öt meccs után megszerezte első győzelmét Tatjana Maria ellen, mielőtt a második fordulóban a későbbi negyeddöntős Garbiñe Muguruza ellen sima szettben elbukott.

Giorgi a füves pályás szezon kezdetén visszatért a formájához, és megszerezte első WTA Tour-címét a Rosmalenben rendezett Topshelf Openen, legyőzve Irina Falconit, a holland wildcard Michaëlla Krajiceket, Yaroslava Shvedovát a negyeddöntőben, ahol Giorgi három meccslabdát hárított a döntő szett tie-breakjében, a hazai kedvenc Kiki Bertenst az elődöntőben és Belinda Bencicet a döntőben.

A wimbledoni bajnokságon Giorgi a 31. kiemeltként Teliana Pereirát és Lara Arruabarrenát győzte le az első és a második fordulóban, majd a harmadik fordulóban Caroline Wozniackitól kapott ki.

2016Szerkesztés

Giorgi a Brisbane Internationalen kezdte a 2016-os szezonját. Az első fordulóban kikapott a negyedik kiemelt és későbbi döntős Angelique Kerbertől. A Hobart Internationalon második helyen kiemelt Giorgi a negyeddöntőben kikapott a későbbi döntős Eugenie Bouchard-tól. Az Australian Openen Giorgi az első fordulóban kikapott az első helyen kiemelt Serena Williamstől.

2017Szerkesztés

Giorgi a 2017-es szezont a Shenzhen Openen kezdte. Eljutott az elődöntőig, ahol kikapott a nyolcadik kiemelt, tavalyi döntős és későbbi döntős Alison Riske-tól. Az Australian Openen Giorgi az első fordulóban kikapott a 12. kiemelt Timea Bacsinszky-től.

Giorgi a Qatar Openen a selejtező utolsó fordulójában feladta mérkőzését Lauren Davis ellen.

2018Szerkesztés

Giorgi a Shenzhen Openen kezdte a szezont, ahol az első fordulóban kikapott Ana Bogdan ellen. A Sydney International selejtezőjén túljutva a hatodik kiemelt Sloane Stephens, Petra Kvitová és a tavalyi döntős Agnieszka Radwańska elleni győzelmek után az elődöntőig jutott. Az elődöntőben a későbbi bajnok Angelique Kerbertől szenvedett vereséget. Az Australian Openen Giorgi a második fordulóban kikapott a tizennyolcadik kiemelt Ashleigh Barty-tól.

A dubaji Dubai Championships-en Giorgi bal combsérülés miatt feladta a Sofya Zhuk elleni selejtező második körös mérkőzését. Giorgi márciusban a Miami Openen tért vissza a játékba. Az első fordulóban kikapott Donna Vekićtől.

Giorgi a Charleston Openen kezdte a salakpályás szezont. A harmadik fordulóban kikapott a hetedik kiemelt Madison Keys-től. A luganói Ladies Openen Giorgi a harmadik fordulóban a későbbi döntős Aryna Sabalenka ellen szenvedett vereséget. Prágában a J&T Banka Prague Openen Giorgi bejutott az elődöntőbe, ahol kikapott a későbbi döntős Mihaela Buzărnescutól. Rómában az Italian Openen játszva Giorgi a selejtező utolsó fordulójában kikapott Danielle Collinstól. A francia nyílt teniszbajnokságon Giorgi a harmadik fordulóban kikapott a tizedik kiemelt és későbbi döntős Sloane Stephens-től.

A füves pályás szezonját a Nottingham Openen kezdte, ahol Giorgi az első fordulóban kikapott Dalila Jakupovićtól. A Birmingham Classicon Giorgi a selejtező második fordulójában kikapott Océane Dodintól. Eastbourne-ben az Eastbourne Internationalen Giorgi a második fordulóban kikapott az első helyen kiemelt, tavalyi döntős és későbbi bajnok Caroline Wozniackitól. Az ötvenkettedik helyen rangsorolt Giorgi a wimbledoni bajnokságon pályafutása során először jutott be a negyeddöntőbe, ahol a 21. helyen kiemelt Anastasija Sevastovát, Madison Brengle-t, Kateřina Siniaková-t és Ekaterina Makarovát győzte le. A negyeddöntőben a 25. kiemelt, korábbi világelső, hatszoros wimbledoni bajnok és későbbi döntős Serena Williamstől kapott ki.

Augusztusban Giorgi a Western & Southern Openen indult. Annak ellenére, hogy a selejtező utolsó fordulójában kikapott, szerencsés vesztesként jutott be a főtáblára. Eljutott a második fordulóig, ahol a 13. kiemelt Madison Keys-től szenvedett vereséget. A Connecticut Open selejtezőjén túljutva Giorgi a második fordulóban kikapott a szerencsés vesztes Belinda Bencictől. A US Openen Giorgi a második fordulóban kikapott a 16. kiemelt és kétszeres US Open-bajnok Venus Williamstől.

Tokióban a Pan Pacific Openen Giorgi bejutott az elődöntőbe, legyőzve a selejtezős Misaki Doi-t, az első helyen kiemelt Caroline Wozniackit és Victoria Azarenkát. Az elődöntőben a harmadik kiemelt és későbbi döntős Naomi Osakától kapott ki. A Wuhan Openen Giorgi az első fordulóban kikapott Aleksandra Krunićtól. A Linz Openen ötödik helyen kiemelt Giorgi megnyerte pályafutása második WTA-címét, a döntőben legyőzve a selejtezőből érkező Ekaterina Alexandrova-t. A szezon utolsó tornája a Luxembourg Openen lett volna, de egy jobb lábsérülés miatt visszalépett.

Giorgi a 26. helyen zárta a szezont.

2019Edit

A Brisbane Internationalről visszalépett, és a Sydney Internationalen kezdte a szezont. Giorgi a második fordulóban kikapott a második kiemelt és címvédő Angelique Kerbertől. Az Australian Openen a 27. helyen kiemelt Giorgi a harmadik fordulóban kikapott a hetedik helyen kiemelt Karolína Plíšková-tól.

A Svájc elleni Fed-kupa-mérkőzésen Giorgi mindkét gumiját elveszítette Viktorija Golubic és Belinda Bencic ellen. Svájc 3-1-re nyerte a döntetlent Olaszország ellen. A Qatar Openen Giorgi az első fordulóban kikapott az ötödik kiemelt Kiki Bertenstől. Giorgi sérülés miatt kihagyta a Dubaji Bajnokságot és az Indian Wells Opent. A Miami Openen tért vissza a játékba. A 29. helyen kiemelt játékos a második fordulóban kikapott Tatjana Mariától.

Giorgi ismeretlen körülmények miatt kihagyta a salakpályás szezont, beleértve a francia nyílt bajnokságot is.

Giorgi júniusban tért vissza a turnéra az Eastbourne Internationalen. Az első fordulóban Hszie Su-vejtől szenvedett vereséget. Wimbledonban Giorgi az első fordulóban kikapott Dayana Yastremska ellen.

A washingtoni Citi Openen Giorgi bejutott a döntőbe, ahol Jessica Pegula legyőzte. A Rogers Cupon az első fordulóban kikapott Victoria Azarenkától. Ohioban a Western & Southern Openen játszva Giorgi az első fordulóban kikapott Maria Sakkaritól. A Bronx Open első kiadásán a szezon második döntőjébe jutott, ahol kikapott a selejtezős Magda Linette-től. A US Openen Giorgi az első fordulóban vereséget szenvedett a 30. kiemelt Maria Sakkaritól.

Tokióban a Pan Pacific Openen Giorgi a negyeddöntőig jutott, ahol kikapott a kilencedik kiemelt Elise Mertenstől. A Wuhan Openen Giorgi a szerencsés vesztes Rebecca Peterson elleni első körös meccsét jobb csuklósérülés miatt feladta. A Luxembourg Openen hatodik helyen kiemelt Giorgi az első fordulóban kikapott Andrea Petkovictól. Giorgi az év utolsó versenyén, az Open de Limoges-on indult. Az első fordulóban kikapott Ljudmila Samsonovától.

Giorgi az évet a 98. helyen zárta.

2020Szerkesztés

A 2020-as szezont az Auckland Openen kezdte. A selejtezőkön túljutva az első fordulóban kikapott az első helyen kiemelt és későbbi bajnok Serena Williamstől. A Hobart Internationalen Giorgi a selejtező utolsó fordulójában kikapott Kateryna Kozlovától. Az Australian Openen az első két fordulóban legyőzte a selejtezős Antonia Lottnert és Szvetlana Kuznyecovát. A harmadikban a 17. kiemelt, korábbi világelső és 2016-os Australian Open-bajnok Angelique Kerbertől kapott ki.

A Horvátország elleni Fed Kupa-mérkőzésen Giorgi egy gumit játszott és legyőzte Jana Fettet. Olaszország 2-0-ra megnyerte a döntetlent. A dubaji világbajnokságon Giorgi a selejtező első fordulójában kikapott Julia Görgestől. Dohában a Qatar Openen a selejtező utolsó fordulójában Bernarda Perától kapott ki. A Lyon Open első kiadásán játszva Giorgi győzelmet aratott Vera Lapko és a negyedik kiemelt Alizé Cornet ellen. A negyeddöntőben a hetedik kiemelt Daria Kasatkina ellen szenvedett vereséget.