Zranění Andrewa Boguta:

Centrální hráč Golden State Warriors Andrew Bogut utrpěl ve třetí čtvrtině pátého zápasu finále NBA proti Clevelandu Cavaliers (112:97) výron v koleni a pohmožděniny kostí. Do zbytku série se už nevrátí.

Pokračujte v aktualizacích.

Myers se vyjádřil k Bogutovu mimosezónnímu plánu

Středa, 22. června

Generální manažer Warriors Bob Myers podle Rustyho Simmonse ze San Francisco Chronicle uvedl, že Bogut nebude potřebovat mimosezónní operaci kolena.

Bogut se vyjádřil ke hře, která způsobila zranění

čtvrtek 16. června

„Nevím, jak spadl a tak, ale těžko se to interpretuje,“ řekl Bogut podle Diamonda Leunga z Bay Area News Group. „Zablokoval jsem jeho střelu. Nějak mi ramenem udělal dělovou kouli přímo do holeně. Bylo to bolestivé.“

Bogut si na olympiádě nejspíš nezahraje

Čtvrtek 16. června

Bogut podle Leunga uvedl, že jeho stav pro olympijské hry v Riu 2016 „nevypadá dobře“ a označil za „vysoce nepravděpodobné“, že bude včas připraven hrát.

Livingston se vyjádřil k Bogutovu zranění

Pondělí 13. června

„Chodil a vyvíjel na to tlak, takže je to dobré,“ řekl po zápase spoluhráč Shaun Livingston podle Leunga.

Bogut zůstává pro Warriors cenným hráčem

Bogut je pro obhájce titulu druhořadým hráčem. V základní části měl průměr 5,4 bodu a 7 doskoků na zápas, přičemž odehrál 20,7 minuty na utkání.

Třiatřicetiletý produkt z Utahu nasbíral během prostřední části kariéry rozsáhlou historii zranění. V posledních letech se drží lépe, v každé z posledních tří sezón odehrál alespoň 67 zápasů. Chyběl kvůli různým menším potížím, včetně problémů s žebry a nataženého prstu na noze v letošním roce. Během letošního play-off se také potýkal s nataženými přitahovači.