World Cup 2018, Uruguay vs France Highlights: V pátek na stadionu v Nižním Novgorodu porazila Francie Uruguay 2:0 a postoupila do semifinále

Francie deklasovala Uruguay 2:0 a vstoupila do semifinále mistrovství světa ve fotbale 2018. Dva góly vstřelili Raphael Varane a Antoinne Griezmann, Francie tak postoupila do svého šestého semifinále na mistrovství světa. Vyrovnání Fernanda Muslery v 61. minutě zajistilo Francii vedení 2:0 ve druhém poločase čtvrtfinálového střetnutí. Griezmann se dostal k prudké střele, která mířila přímo na Musleru, ale ten ji nedokázal čistě sebrat a míč skončil v zámezí. Raphael Varane předtím ve 40. minutě klinickou hlavičkou zajistil Francii na konci prvního poločasu vedení 1:0 nad Uruguayí. V prvním poločase nebyly k vidění žádné jasné šance ani jednoho z týmů. Za Uruguay měl šanci z bezprostřední blízkosti Nahitan Nandez. Uruguay byla v první čtvrthodině lepším týmem, ale francouzského brankáře Huga Llorise téměř netrápila. Kylian Mbappe měl v prvním poločase několik dobrých šancí Francie, ale nedokázal je proměnit. Slavnou šanci měl ve 20. minutě, kdy jeho hlavička z šesti metrů šla daleko nad branku. Po počátečním tlaku Uruguaye se Francie ujala vedení a začala diktovat hru. Ve 34. minutě Mbappé znovu vystavil uruguayskou obranu nebezpečí, když na pravém křídle předběhl Diega Laxalta, ale jeho míč šel mimo všechny. Lucas Torreira byl tehdy živ a nebezpečí zažehnal. Gól padl po přihrávce Antoina Griezmanna, který našel přihrávkou Varaneho. Varane hlavičkoval mimo dosah Fernanda Muslery a dostal Francii do vedení. Po Varaneho gólu měl šanci vyrovnat Martin Cáceres, ale francouzský brankář se natáhl na krajní pravou stranu, aby míč zmařil na rohový kop pro Uruguay. (Highlights: Uruguay – Francie)

Highlights mezi Uruguayí a Francií, Mistrovství světa ve fotbale 2018, čtvrtfinále, přímo ze stadionu v Nižním Novgorodu

21:27 IST: Děkujeme, že jste s námi zůstali u živého přenosu z prvního čtvrtfinále. Zanedlouho se k vám vrátíme s přímým přenosem druhého čtvrtfinále mezi Brazílií a Belgií

21:24 IST: FULL-TIME! A je konec. Francie porazila Uruguay 2:0 a postoupila do semifinále mistrovství světa ve fotbale 2018. Francouzi nyní v semifinále čekají na vítěze druhého čtvrtfinále mezi Belgií a Brazílií.

21:18 IST: Devadesát minut. Pět minut navíc.

21:15 IST: STŘÍDÁNÍ! Mbappé uvolňuje místo Dembelemu. Zbývají poslední 3 minuty a přestávka.

21:10 IST: Zbývá posledních 8 minut. Zdá se, že Francie míří do semifinále na úkor Uruguaye. | Uruguay 0:2 Francie po 94 minutách

21:05 IST: Střídání! N’Zonzi se chystá nastoupit za Francii. Tolisso uvolňuje místo.

21:00 IST: Uruguay střídá! Jonathan Urretaviscaya přichází místo N Nandeze. | Uruguay 0-2 France after 74 minutes

20:57 IST: ŽLUTÁ KARTA! Mbappé a Rodriguez z Uruguaye jsou vyloučeni. Na hřišti panuje chaos. Mbappé si počíná trochu zákeřně, aby rozzuřil hráče Uruguaye. | Uruguay 0-2 Francie po 68 minutách

20:51 IST:

20:50 IST: Uruguay musí nyní zdolat horu: GÓL! Muslera rozehrál a Griezmann v 61. minutě dostává Francii do dvoubrankového vedení. Ten chtěl střelu parádně vyrazit, ale míč míří přímo do jeho branky. Paul Pogba zorganizoval útok a vybojoval míč přímo od Vecina ve středu hřiště. Jeho duchapřítomnost a přesná přihrávka na Griezmanna zajistila Francii dvougólový polštář. | Uruguay 0-2 France after 62 minutes

20:47 IST: Dobré útočné představení Uruguaye. Dvojí střídání na straně Uruguaye. Bantancura nahrazuje C. Rodriguez. Maxi Gomez přichází místo C. Stuaniho. | Uruguay 0-1 France after 60 minutes

20:45 IST: Francie útočí, ale obrana Uruguaye dobře drží zadní řady. | Uruguay 0:1 Francie po 55 minutách

20:40 IST: ROHOVÝ KOP! Mbappé se nemůže prosadit, ale v 52. minutě vybojoval rohový kop.

20:40 IST:

20:37 IST: Mbappé je ve 49. minutě faulován Laxaltem: Francie vybojovala volný přímý kop, široký na pravé straně. Griezmann promáchl v pokutovém území Uruguaye, ale míč je příliš blízko Fernandu Muslerovi, který ho snadno bere.

20:33 IST:

20:18 IST:

20:14 IST: ŠANCE! Martin Cáceres na konci volného přímého kopu a super zákrok Huga Llorise, který ve 43. minutě nedovolil Uruguayi vyrovnat.

20:11 IST: GÓL! Antoine Griezmann se krásně trefuje a Varane ve 40. minutě hlavičkuje do vzdálenějšího rohu. Po 41 minutách vede Francie nad Uruguayí 1:0.

20:09 IST: Rodrigo Bentancur dostává žlutou kartu za zbrklý zákrok na Tolissa. | Uruguay 0:0 Francie po 40 minutách

20:05 IST:

20:00 IST: Mbappé ukazuje svou rychlost a na pravém křídle se dostává kolem Laxalta, ale v šestnáctce není nikdo, kdo by uruguayského brankáře potrápil

20:00 IST: Mbappé se dostává kolem Laxalta, ale v šestnáctce není nikdo, kdo by uruguayského brankáře potrápil: Corentin Tolisso likviduje uruguayské nebezpečí. Po třiceti minutách je stav stále bezbrankový.

20:00 IST: Diego Laxalt tam stál jako skála. Přesto rohový kop pro Francii. Obrana Uruguaye ho snadno likviduje.

19:54: Pavard a Suárez se srazili. Zdá se, že druhý jmenovaný je zraněný. Hra je na chvíli přerušena. | Uruguay 0:0 Francie po 24 minutách

19:50 IST: Žádná jasná šance ani pro jeden z týmů. Oba celky dobře napadají a snaží se více držet míč.

19:50 IST: Paul Pogba dostal trochu prostoru a střílí. Míč však přestřeluje a míří na tribunu. | Uruguay 0:0 Francie po 19 minutách

19:45 IST: Šance! Mbappé z Francie měl hodně prostoru a trefuje se nad břevno.

19:45 IST: Uruguay přežila strach: ROHOVÝ KOP! První z nich. Uruguay drží Francii v úvodní čtvrthodině pod tlakem. Lloris se dostává k míči před Stuanim. | Uruguay 0:0 Francie po 15 minutách

19:40 IST: Lucas Hernandez byl sražen k zemi a Francie má k dispozici volný přímý kop. Uruguay má všechny zpět. Uruguayského brankáře nic netrápí. Závěrečný dotek přichází od Raphaela Varaneho. | Uruguay 0:0 Francie po 11 minutách

19:35 IST: Nahitan Nandez měl šanci z bezprostřední blízkosti. Uruguay drží Francii pod tlakem. Skvělý začátek Uruguaye v úvodních pěti minutách

19:31 IST:

19:30 IST: Oba týmy vstřelily po sedmi gólech a postoupily do čtvrtfinále:

19:27: Uruguay chce podruhé ze tří mistrovství světa postoupit do čtvrtfinále.

19:25 IST:

19:20 IST: Pět hráčů (jeden Uruguayec, čtyři Francouzi) by přišlo o semifinále svých týmů, pokud by byli rezervováni – a pokud by se jejich tým dostal do finálové čtyřky!

Uruguay: Rodrigo Bentancur

Francie: Paul Pogba, Corentin Tolisso, Benjamin Pavard a Olivier Giroud.

19:20 IST: TRIVIA! V každém z posledních pěti vystoupení ve vyřazovacích kolech velkých turnajů byla Francie vyřazena pozdějšími šampiony.

19:15 IST:

19:12 IST: Zde jsou sestavy týmů Uruguaye a Francie.

18:50 IST: Útočník Edinson Cavani je vyloučen ze čtvrtfinálového zápasu Uruguaye s Francií

18:36 IST:

18:10 IST: TRIVIA! Francie je neporažená v devíti zápasech mistrovství světa proti jihoamerickému soupeři, protože v roce 1978 ji porazila hostitelská Argentina 2:1.

17:50 IST: Vítejte u prvního čtvrtfinálového zápasu mezi Uruguayí a Francií přímo ze stadionu v Nižním Novgorodu.

Zatímco Uruguay se potí na kondici útočníka Cavaniho, je třeba připomenout, že postup La Celeste v Rusku byl postaven na jejich obraně stejně jako na jejich útoku. Zatímco Francie upíná své naděje k Mbappému, je nepravděpodobné, že by se dospívající superhvězda setkala s takovou obranou, jakou má Uruguay. Uruguayská obrana, vedená kapitánem Diegem Godinem a zahrnující Josého Gimeneze, Martína Cácerese a Diega Laxalta spolu s brankářem Fernandem Muslerou, má na mistrovství světa ve fotbale 2018 společně nejlepší bilanci.