FSU vs. Boston College:

Floridští Seminoles (3-0) nevypadali v pátek večer dominantně, ale devátý tým v národním žebříčku udělal dost, aby se vyhnul obrannému boji proti Boston College Eagles (2-1) a zajistil si vítězství 14:0 v úvodním zápase ACC.

Seminolové vedli ve čtvrté čtvrtině 7:0 a výsledek zpečetili 36yardovým scoop-and-score fumble recovery od safety Jalena Ramseyho, jak zprostředkoval ESPN College Football na Twitteru:

V noci, kdy Florida State nasbírala 217 yardů proti silné frontě Boston College, quarterback Everett Golson zvládl pouze 119 yardů a touchdown při 15 z 24 přihrávek.

Boston College také držela v šachu hvězdného running backa Dalvina Cooka. Druhý ročník přenesl míč 15krát a získal 54 yardů, přičemž více než polovinu jeho výkonu tvořil 28 yardů.

Koneckonců se páteční zápas rovnal nelítostné bitvě o pozici v poli, jak poznamenal barevný komentátor ESPN Mack Brown (prostřednictvím Bretta McMurphyho z ESPN.com):

Týmy dohromady třináctkrát puntovaly, přičemž Florida State se sotva zmohla na větší útok než Boston College. Týden poté, co zničila Howard 76-0, se Boston College omezila na 195 yardů celkového útoku.

Florida State zadržovala rozehrávače Dariuse Wadea, dokud byl na hřišti. Zkompletoval jen čtyři z 12 přihrávek na 47 yardů, zatímco 10krát spěchal na 38 yardů.

Trenér Boston College Steve Addazio se před zápasem vyjádřil o obraně Florida State podle Brendana Sonnoneho z Orlando Sentinel:

V obraně jsou velcí a fyzicky zdatní. To jsme ještě neviděli. Nehráli jsme proti tak velkým fyzickým obranným frontám. … Takže je to teď úplně jinak vypadající operace. Není to tak, že byste je odpálili od míče. To se nestane.

Wade musel ve čtvrté čtvrtině odejít do šatny o berlích poté, co dostal sack, který vyústil ve zjevné zranění nohy.

Golson rozjel Seminoles v úvodu zápasu, když za necelých pět minut ušli 83 yardů a získali pět prvních downů na cestě ke skóre.

ESPN College Football předala na Twitteru záběry Golsonovy devítijardové touchdownové přihrávky Travisi Rudolphovi:

Emory Hunt ze serveru Football Gameplan poznamenal, že úvodní drive Floridy State byl tím, co lékař nařídil:

Golson nepředvedl nejproduktivnější první poločas proti skoupé obraně Boston College, ale jeho snaha představovala mírné zlepšení.

Týden poté, co v prvním poločase proti South Floridě dokončil jednu z devíti přihrávek za šest yardů, Golson během prvních 30 minut proti týmu Eagles, který v prvních dvou zápasech nedovolil touchdown, zvládl 11 ze 14 přihrávek za 81 yardů.

Boston College však musela být s výkonem obrany v prvním poločase i přes relativní regresi spokojená. Obranná linie Eagles se skvěle prosazovala vepředu a zdálo se, že má po úvodním prohlášení Floridy State vše pod kontrolou, podle Sonnoneho:

V důsledku impozantního obranného rozpoložení Boston College se Cookovi těžko hledaly čisté dráhy ke spěchu. Místo toho se rychlík Seminoles musel v průběhu prvního poločasu spoléhat na svůj výbuch, aby se o vše postaral, podle ESPN Stats & Info:

Sanjay Kirpalani z Bleacher Report shrnul situaci výstižným pohledem na vratký a nezkušený útok Floridy State:

Vzhledem k tomu, že Boston College nebyla schopna v útoku nic vymyslet, nemuseli Seminoles vypadat jako světoběžníci.

Schopnost FSU dostat se na zem a s mladým ofenzivním jádrem vybojovat těžké vítězství by ve skutečnosti měla dávat určitou naději do příštích týdnů.

Zatímco Boston College se bude snažit odskočit doma proti Northern Illinois, Florida State se pokusí udržet neporazitelnost vítězstvím na cestě příští víkend proti týmu Wake Forest, který také není známý svou ofenzivní palebnou silou.

Příští víkend se Florida State pokusí udržet neporazitelnost vítězstvím na cestě proti týmu Wake Forest, který také není známý svou ofenzivní palebnou silou.