Dvouhlavé monstrum: Obáváte se o budoucnost Daniela Hemrica v NASCAR?

Pro Daniela Hemrica, který podepsal smlouvu na 21 závodů s JR Motorsports a v letošní sezóně bude řídit vůz č. 8 v NASCAR Xfinity Series, to byl těžký začátek sezóny 2020. Mnozí si mysleli, že tato smlouva má dokázat, že Hemric dokáže odvést práci ve správném vybavení. Zatím se tak nestalo. Hemric se v prvních třech startech trápil, připsal si dvě DNF a skromné sedmé místo na Auto Club Speedway.

Tento pomalý start přichází po sezóně, ve které Hemric získal ocenění nováčka roku v pohárové sérii. Za volantem vozu č. 8 týmu Richard Childress Racing však skončil na neuspokojivém 25. místě v pořadí a byl nahrazen Tylerem Reddickem. Se smlouvou s JR Motorsports v kapse to pro Hemrica vypadalo nadějně.

Po sobotě, kdy ho incident v závěru závodu vykolejil a skončil na 30. místě, však Hemric na Twitteru vyjádřil svou frustraci z této události a posledních 14 měsíců obecně.

„Posledních 14 měsíců to se mnou jde z kopce… za tu dobu jsem udělal víc chyb než za celou dobu, co jsem řídil závodní auto,“ napsal Hemric na Twitteru, než ho později smazal. „Ano, celou dobu se snažím zůstat pozitivní, ale tohle začíná být neúnosné. Už to nemůžu dál zlehčovat. Hrozné celý víkend.“

Ačkoli do konce sezóny NASCAR zbývá ještě dlouhá cesta, tweet nutí k zamyšlení, zda Hemricova kariéra v NASCAR není v problémech. To je naše téma pro dvouhlavou příšeru tohoto týdne. Co myslíte – je budoucnost Daniela Hemrica v NASCAR v problémech? Tadyʻje to, co si o tom myslí autoři Adam Cheek a Mark Kristl, a dejte nám vědět, co si myslíte vy, v komentáři pod článkem:

Hemricova kariéra je na rozcestí

Hemricova kariéra v NASCAR je na rozcestí a bez alespoň jednoho vítězství v Xfinity Series v této sezóně bude mít problémy.

Ačkoli si nemyslím, že vítězství v závodní sérii je nezbytnou podmínkou pro postup na vyšší příčky, pro Hemrica je to jeho největší slabina. Nepodařilo se mu vyhrát žádný závod v NASCAR Cupu, Xfinity ani Gander RV & Outdoors Truck Series.

V letech 2015 a 2016 Hemric závodil na plný úvazek v Truck Series. Během těchto dvou sezón dosáhl 15 umístění v první pětce, ale pouze dvou druhých míst. Kromě toho odjel pouze 137 kol. Jezdci na částečný úvazek Kyle Busch, Daniel Suarez a Kyle Larson odjeli více kol než Hemric. Přesto když Hemric přešel do Xfinity Series, přestal v Trucks závodit, i když v roce 2018 startoval jen jednou.

Byl připraven na jízdu v Xfinity Series? Dalo se o tom mluvit. Během svých dvou sezón na plný úvazek se znatelně zlepšil, nasbíral více pětek, top 10, pólů a odjetých kol. Hemric však opět nedokázal vyhrát žádný závod.

V průběhu posledních 10 závodů sezóny Xfinity 2018 získal Hemric osm umístění v top 10, včetně dvou druhých míst. V osmi z těchto závodů vedl alespoň jedno kolo.

Jakmile se dostal do čtvrtého kola šampionátu na Homestead-Miami Speedway, vyšly najevo jeho nedostatky. Z jezdců šampionátu 4 byl Hemric jediným, který nedokázal vést kola. V závodě sice skončil na čtvrtém místě a v celkovém pořadí šampionátu na třetím místě, ale stále nevyhrál.

Dalšími třemi jezdci šampionátu 4 byli Tyler Reddick, Cole Custer a Christopher Bell a jejich úspěchy tlačily na majitele jejich současných týmů v pohárové sérii, aby je v této sezóně přesunuli do pohárové série.

Hemric nezískal místo v pohárové sérii u týmu Richard Childress Racing jen kvůli svým výkonům na trati. Ryan Newman opustil vůz Chevrolet č. 31 a uvolnil si místo. Hemric byl jezdcem týmu v Xfinity Series a měl oprávněný důvod závodit v Cup Series. Koneckonců se dostal do šampionátu 4.

Naneštěstí měl v pohárové sérii velké problémy. Pouze ve 25 % závodů – v devíti z 36 – dojel na vedoucím kole. Jeho jediné umístění v první pětce bylo na dráze Talladega Superspeedway, která je známá svou nepředvídatelností.

Hůř, Hemric se nezúčastnil žádného závodu Xfinity Series, aby nasbíral čas na trati nebo minimálně získal sebevědomí. Aby toho nebylo málo, Reddick vyhrál šampionát Xfinity Series a stal se tak šampionem zpětně. Vzhledem k tomu, že se Hemricovi příliš nedařilo a o Reddickovi se mluvilo jako o jezdci pohárové série, vybral Richard Childress Reddicka, aby Hemrica nahradil jako jezdce Chevroletu č. 8.

Hemric vyhrál cenu pro nováčka roku v pohárové sérii, a to ho pravděpodobně učinilo o něco atraktivnějším jako možnost pro Dalea Earnhardta Jr. najmout ho jako jezdce jeho Chevroletu č. 8.

Jeho kariéra je však na rozcestí. Je mu 29 let, je tedy starší než kterýkoli z nováčků letošní sezony Cup Series.

Hemric v roce 2020 nebude závodit na plný úvazek, takže nemá možnost pochlubit se účastí v play-off nebo postupem do jednotlivých kol. V důsledku toho má pro letošní sezónu jediný cíl: vyhrát.

Pokud se mu nepodaří zvítězit, stále může dopadnout jako Justin Allgaier v Xfinity Series a Matt Crafton v Truck Series. Oba jezdci jsou známí svými úspěchy ve svých sériích, přičemž nic nenasvědčuje tomu, že by některý z nich chtěl závodit v pohárové sérii.

Je to však pro úřadujícího nováčka roku v pohárové sérii to, co chce? Do týmu JR Motorsports si přivedl zázemí. S největší pravděpodobností však Hemric chce vyhrávat a dosáhnout další příležitosti závodit na plný úvazek v pohárové sérii.

Dva z vítězů Xfinity Series v letošní sezóně jsou mladší než Hemric a jsou to vycházející naděje. Noah Gragson je Hemricovým týmovým kolegou a Harrison Burton je mladý a může se pochlubit známým příjmením.

Předpokládá se, že nadcházející hloupá sezóna NASCAR přinese mnoho změn. Pokud Hemric v této sezóně alespoň jednou nevyhraje, budou v Truck Series jezdci jako Drivers Edge Development, kteří jsou mladší, vyhráli závody a přinesou JR Motorsports peníze. Pokud bude mít Earnhardt Jr. možnost, může se rozhodnout pro tohoto jezdce ve prospěch Hemrica, který bude v roce 2021 řídit Chevrolet č. 8. – Mark Kristl

Vydržet Hemricovi

Na paniku ohledně Daniela Hemrica je ještě trochu brzy.

Sezona 2020 je pro jezdce ze Severní Karolíny osmou v NASCAR v té či oné roli a za tu dobu nasbíral 72 umístění v top 10 ve všech třech hlavních sériích.

Ačkoli ano, nuly v kolonkách vítězství jsou v jeho statistikách do očí bijícím nedostatkem, během své kariéry dokázal být konzistentním a spolehlivým jezdcem. Během dvou sezón v seriálu NASCAR Truck Series na plný úvazek Hemric nedokončil pouze dva ze 46 startů a v obou letech zaznamenal dvojciferný počet umístění v top 10.

V následujících dvou letech, kdy Hemric přeskočil do seriálu Xfinity, skončil pětkrát druhý a měl 40 umístění v top 10, z toho 23 v první pětce.

Co se týče bodů, Hemric si v nižších divizích NASCAR polepšil v každé sezoně – v truccích byl sedmý v roce 2015 a šestý v roce 2016. V sérii Xfinity byl čtvrtý v roce 2017 a třetí v roce 2018 – v obou letech se dostal do šampionátu 4.

Tato kolonka vítězství však zůstává zaseknutá na nule – ať už měl Hemric jen špatný den, trápily ho mechanické problémy, nebo bylo jedno auto o něco lepší, vítězná ulička mu prostě uniká.

Přiznává, že ve své první pohárové sezóně 2019 se trápil, podařilo se mu dosáhnout pouze dvou výsledků v top 10 a v bodování skončil na 25. místě. To je pravděpodobně způsobeno jak přizpůsobením se špičkovému vybavení, tak samotnými vozy – Richard Childress Racing nemusí nutně patřit mezi špičku vybavení NASCAR na úrovni poháru.

V druhé polovině roku 2019 se objevila zpráva, že Hemric bude RCR propuštěn, což ho vrhlo do víru hloupé sezóny a hledání jezdce. Jednu získal – sice ne na plný úvazek, ale přesto příležitost závodit. Je to zjevně žádaný talent, který má za správných okolností potenciál přinést výsledky.

Co se týče roku 2020, má za sebou teprve tři starty v programu 21 závodů.

V Las Vegas byl čtvrtý, když mu vypovědělo službu zavěšení, ve Fontaně pak startoval čtvrtý a skončil sedmý. Také ve Phoenixu se Hemric pohyboval kolem první desítky, když mu pozdní smyk a následné poškození překazily den.

Je to tedy jen smůla? Může to tak být a já se přikláním k tomu, že je to nejpravděpodobnější viník. Vozy JR Motorsports obvykle jezdí dobře, takže nejsem ochoten svalovat vinu na jezdce nebo vůz.

Je také možné, že se prostě přizpůsobuje technice. Hemric v současné době pilotuje stroj č. 8 týmu JR Motorsports, což je solidní vůz – v roce 2018 skončil ve 23 z 33 závodů v první desítce.

Dokončení v první desítce ve Fontaně bylo slibné, stejně jako silné jízdy ve Vegas a Phoenixu, než je zmařily problémy mimo Hemricovu kontrolu.

Kombinace Chevroletu č. 8 a Daniela Hemrica určitě přinese výsledky a možná i jedno nebo dvě vítězství. Trpělivost je ctnost. Dejte mu čas.

Takže, abych parafrázoval – cituji Howarda Ratnera Adama Sandlera v loňských Nesestříhaných klenotech … dejte mu ještě šanci. – Adam Cheek